Sercowe potyczki- propozycje zabaw 0
Sercowe potyczki- propozycje zabaw

Sercowe potyczki

Zabawa polega na tym, że każdy z graczy bierze swoją podstawę (duże serce).

Małe serduszka zostają w woreczku. Każdy losuje po jednym z nich i stara się zapełnić swoją podstawę jak najszybciej. Jeśli serduszko nie pasuje dziecko odkłada je do woreczka.

 

 

Można również wszystkie małe serduszka wysypać na stolik i rozpocząć serduszkowe potyczki na czas. Kto pierwszy zapełni swoje serce ten musi wykonać taniec zwycięstwa ;)

 

Ale to nie wszystkie możliwości jakie niesie za sobą ten wspaniały zestaw!

na początek może sekwencje?

Układasz przed dzieckiem wzór, a ono musi go dokończyć. "Duże serce, małe serce, duże, male -co będzie dalej?"

Następnie możemy ułożyć przed dzieckiem np 3 serduszka i kredką albo łyżką wystukać krótki rytm- zadaniem dziecka jest powtórzenie kolejności rytmu.

Możemy poprosić dziecko o zamknięcie oczu- wtedy wyciągamy kilka serduszek, a zadaniem dziecka jest przy użyciu paluszków (z zamkniętymi oczami) Policzyć ile serduszek zniknęło.

Serduszka możemy dodawać! odejmować!

Możemy układać je w odpowiednie zbiory- pisząc na kartce np ilość serduszek w danym zbiorze.

Możemy też ukryć w dziurkach kolorowe karteczki albo sylaby!

Prosimy wtedy dziecko żeby odnalazło i zakryło dziurkę z kolorem czerwonym, lub dziurkę z sylabą BA. Albo dziecko samo losuje z woreczka serduszko i układa w odpowiednim miejscu głośno odczytując sylabę.

Kolejną propozycją jest gra w bingo. Na każdym serduszku naklej sylabę lub coś innego - w dołku pasującym do serduszka napisz taką samą sylabę i losuj serduszka kolejno z woreczka- dziecko musi przeczytać wylosowaną sylabę i odnaleźć ją na podstawie. Możemy zrobić to samo z matematyką- na serduszku naklejamy równanie- dziecko rozwiązuje je i szuka dziurki z odpowiednim wynikiem! Albo male i duże litery alfabetu!!!

 

Serduszka możemy zakopywać w piasku lub ryżu- możemy je zawijać  w folię- a wszystko po to aby trenować również integrację sensoryczną.

Jak widzicie możliwości jest wiele! I o to chodzi :D

Dobrej zabawy!

>>>WCHODZĘ DO SKLEPU<<<

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.