Dziecko nie mówi- co robić? 0
Dziecko nie mówi- co robić?

Każdy rodzic chciałby aby jego dziecko rozwijało się poprawnie bez żadnych zaburzeń. Niestety w dzisiejszym świecie problemy z rozwojem mowy to bardzo częsty problem. Kiedy udać się do logopedy? Kiedy brak mowy powinien zaniepokoić? Jak wspierać mowę dziecka? Co robić żeby dziecko zaczęło mówić? 

Już w pierwszym roku życia dziecka powinniśmy zwrócić uwagę na jego rozwój np. to że dziecko nie potrafi gryźć i żuć pokarmu, to będzie to miało wpływ na jego mowę (mięśnie odpowiedzialne za rozdrabnianie pokarmu odpowiadają również za artykulację). Jeśli nie nawiązuje kontaktu wzrokowego, nie będzie skupiać wzroku na obrazkach, przedmiotach, by uczyć się ich rozumienia. 

 

Jeżeli roczne dziecko nie reaguje na swoje imię, nie rozumie prostych poleceń popartych gestem i nie wypowiada kilku słów ( u takich dzieci sylaby to również słowa- ko ko oznacza kurę itp- pamiętaj o tym!) to powinno zaniepokoić. Każdy Twój niepokój powinien zakończyć się wizytą u logopedy gdzie otrzymasz cenne wskazówki jak wspierać rozwój twojego dziecka i jakie ćwiczenia możesz wykonywać aby poprawnie wspomagać funkcje poznawcze malucha. 

 

Możesz również od samego początku wspierać rozwój swojego dziecka poprzez proste ćwiczenia takie jak zabawy w wyrażenia dźwiękonaśladowcze, wystukiwanie rytmów, kolorowanie, zabawy paluszkami, wspieranie integracji sensorycznej, układanie i segregowanie przedmiotów dnia codziennego, śpiewanie, taniec, kulanie piłki, rzucanie, wspinanie, wycinanie i wszystko to co wpływa na małą motorykę dziecka. 

Możesz również wesprzeć się już gotowymi pomocami, które tworzone i testowane przez logopedów idealnie sprawdzą się jako urozmaicenie zabawy i wspieranie małej motoryki i koordynacji ręka-oko. 

Jeśli interesują cię takie gotowe pomoce to zapraszam cię do zapoznania się z naszą ofertą:

kliknij><kliknij

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.