Co to jest odwzorowywanie? 0
Co to jest odwzorowywanie?

Według encyklopedii -odwzorowywać 1. tworzyć coś według ustalonego wzorca.

Zabawy w odwzorowywanie rozwijają logiczne myślenie, spostrzegawczość, wspomagają koncentrację, koordynację wzrokowo-ruchową, a także kreatywność.

Analiza pozwala nam dostrzegać elementy, ale to umiejętność syntezy powoduje, że jesteśmy w stanie je złożyć i zauważyć w nich konkretny obraz. Często dziecko nie ma problemów ze wzrokiem, widzi poszczególne elementy, ale nie jest w stanie ich zsyntetyzować, a więc złożyć w całość.

Dobra koordynacja ręka-oko jest niezbędna do wykonywania codziennych czynności, takich jak pisanie, rysowanie, manipulowanie, ćwiczenia gimnastyczne czy czynności samoobsługowe. Jej zaburzenia łatwo rozpoznać  – dzieci ze słabo wyćwiczoną koordynacją wzrokowo-ruchową charakteryzują się słabą precyzją ruchów i przejawiają trudności podczas wykonywania prostych zadań. Należą do nich takie czynności jak ubieranie się, prawidłowe chwytanie i rzucanie piłki, utrzymanie równowagi przy staniu na jednej nodze czy wykonywanie prac plastycznych.

Odwzorowywanie to nic innego jak układanie poszczególnych elementów według wyznaczonego wzoru- np. na podstawie kart pracy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.